Moti i ftohtë me kthjellime dhe alternime vranësirash do të mbizotërojë këtë të premte në vendin tonë.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do të vijojnë nga -8 gradë Celsius në Ersekë deri në 3 gradë Celsius në Sarandë. Ndërsa temperaturat maksimale do të prekin vlerën 11 gradë Celsius në Sarandë.

Gjatë fundjavës pritet një rritje e lehtë e temperaturave.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel