Sulmet ajrore ruse shkatërrojnë maternitetin në Mariupol, gra dhe fëmijë mbeten nën rrënoja

09/03/2022 17:24

Një maternitet në qytetin ukrainas Mariupol është shkatërruar nga sulmet ajrore ruse.

Këshilli i Mariupolit tha se dëmi i shkatërrimit të spitalit ishte “kolosal”, duke shtuar se nuk dinte ende ndonjë shifër viktimash. Një këshilltar i presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky tha se nën rrënoja kanë mbetur gra dhe fëmijë.

Forcat pushtuese ruse kanë hedhur disa bomba në spitalin e fëmijëve”, tha këshilli bashiak në rrjetet sociale këtë të mërkurë.

Top Channel