Lot, rrënoja dhe largime masive/ Pamje dramatike në Ukrainë

08/03/2022 22:40

Sot jemi në ditën e 13-të të luftës Rusi-Ukrainë dhe gjendja mbetet shqetësuese për vendasit.

Njerëzit vazhdojnë të largohen nga vendi i tyre duke lënë pas gjithçka.

Numri i viktimave dhe të lënduarve po pëson rritje dita ditës.

Dëme të shumta janë të pallogaritshme pasi bombardimet kanë qenë të shumta.

Në pamje tregohen fëmijë që qajnë, largime, rrënoja dhe fytyra të trembura e të lënduara.

Gratë ukrainase kaluan një ditë lufte me lot dhe mes rrënojash.

FOTO GALERI
1/18

Top Channel