Përmes fotove/ Ukrainasit lënë pas terrorin dhe futen në Poloni

07/03/2022 10:17

Me valixhe në duar dhe kokën pas, shumë ukrainas i kanë shpëtuar terrorit, duke kaluar kufirin drejt Polonisë.

Siç  duket edhe nga pamjet e mëposhtëme, një turmë e madhe njerëzish po dynden drejt Polonisë, teksa qendrojnë në radhë për të hipur në autobusë.

Sipas OKB-së, deri më tani,  më shumë se 1.5 mln ukrainas kanë lënë shtëpitë e tyre dhe janë larguar drejt vendeve fqinje.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel