Zelensky zbulon zonën që pritet të bombardohet nga ushtria ruse

06/03/2022 16:51

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se forcat ruse po përgatiten të bombardojnë një tjetër qytet të Ukrainës, Odessën.

“Ky do të jetë një krim ushtarak. Ky do të jetë një krim historik”, u shpreh Zelensky.

Forcat ruse kanë përparuar në territoret e Ukrainës duke shkaktuar shumë viktima dhe dëme.

Sot shënohet dita e 11-të e luftës Rusi-Ukrainë, ku pavarësisht bisedimeve nuk është arritur akoma në një kompromis.

Të shumta kanë qenë shtetet të cilat kanë mbështetur Ukrainën dhe kanë ndërhyrë për arritjen e një marrëveshjeje por pa në përgjigje përfundimtare.

Top Channel