“Ne po ndiqnim vetëm urdhrat”, pilotët rusë të gjakosur  luten për mëshirë (Pamjet)

06/03/2022 18:49

Pilotët rusë të gjakosur luten për mëshirë ndërsa filmohen nga ukrainasit,  pasi u qëlluan në fushë.

Fotot dhe videot tregojnë pilotët  të ulur në gjunjë me duar pas kokës dhe të tjerë të plagosur pasi u ndaluan nga ushtarët ukrainas.

Videoja e shpërndarë në internet tregon një pilot me duar pas kokës pasi avioni i tyre u sulmua nga ushtria ukrainase mbi qytetin Chernihiv, sipas Daily Mail.

Pasi u kapën nga pala ukrainase ata vazhduan t’i mernin në pyetje pilotët rusë.

Pamjet u publikuan në një ditë kur forcat ajrore ruse humbën deri në tetë avionë.

 

 

FOTO GALERI
1/5

Top Channel