Ulja e temperaturave/ Rinis bora në Bulqizë, probleme në qarkullimin e mjeteve

05/03/2022 17:02

Ulja e temperaturave në rrethin e Bulqizës është shoqëruar me reshje të dendura dëbore këtë të shtunë pasdite, duke sjell vështirësi në qarkullimin e mjeteve në rrugët nacionale.

Probleme ka dhe në rrugët rurale të njësive administrative të bashkisë Bulqizë.Aktualisht trashësia e dëborës arrin nga 10 në 30 centimentër në zonat e thella. Për momentin nuk raportohet për fshatra të bllokuar.

Ndërsa policia u kërkon drejtuesve të mjeteve të përdorin zinxhirë, ndërkohë që reshjet e dendura të borës vazhdojnë pa pushim.

Top Channel