Presidenti rus Vladimir Putin i tha kancelarit gjerman Olaf Scholz këtë të premte se një raund i tretë i bisedimeve midis Rusisë dhe Ukrainës është planifikuar për këtë fundjavë.

Raundi i dytë i bisedimeve të mbajtur të enjten nuk dha asnjë rezultat.

Megjithatë, gjatë atij raundi të bisedimeve u ra dakord  për korridoret humanitare për civilët.

“Fatkeqësisht, rezultatet që i duhen Ukrainës nuk janë arritur ende. Ekziston një zgjidhje vetëm për organizimin e korridoreve humanitare”,  tha zyrtari i lartë ukrainas Mykhailo Podolyak.

 

Top Channel