Në vizitën e tij sot në Kiev, Erdogan konfirmoi mbështetjen e tij për integritetin territorial të Ukrainës

Me anë të një statusi në Twitter, presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky njofton se ka diskutuar me homologun turk Recep Tayyip Erdogan, i cili e ka dënuar sulmin rus të termocentralit.

Ai u informua për agresionin e vazhdueshëm dhe terrorizmin bërthamor nga ana e Federatës Ruse. Ne duhet t’u japim një fund armiqësive”.

Zelensky gjithashtu falënderoi shtetin turk për “mbështetjen e vazhdueshme”.

Top Channel