Dje dhe sot! Shkatërrimi i Ukrainës nga bombardimet ruse (Fotot)

04/03/2022 17:38

Pamjet e reja para dhe pas zbulojnë se si blloqe apartamentesh dhe zona të tëra banimi janë goditur nga bombardimet ruse.

Ndërtesa të rrënuara, makina të djegura e qytete të braktisura janë prova të sulmeve ruse.

Trupat ruse sulmuan sot një qytet tjetër ukrainas Mykolaiv që ndodhet në jug dhe vazhduan sërish bombardime në Kiev, Kharkiv, Chernihiv dhe Mariupol.

Gjithashtu termocentrali bërthamor në Zaporizhia u sulmua gjatë natës duke shkaktuar dëme të mëdha.

Sulmet në disa prej qyteteve kryesore të Ukrainës kanë shkaktuar vdekjen e qindra personave.

FOTO GALERI
1/21

Top Channel