Video/ “Fashistë! Pse doni të na qëlloni, ne nuk kemi armë”/ Ukrainasit i dalin para autokolonës ruse

01/03/2022 17:09

Një video e postuar në twitter tregon civilët në qytetin juglindor të Ukrainës, Melitopol, duke u përballur me trupat dhe automjetet ushtarake ruse.

Në video shfaqen ukrainasit duke bërtitur: “Shkoni në shtëpi! Fashistë! Do të na qëlloni paqësisht? Ne nuk kemi armë! Shko në shtëpi! Shko në shtëpi!

Si kundërpërgjigje, shihet një ushtar rus duke qëlluar me armë në ajër.

Top Channel