Dita e Shën Valentinit do të jetë intensive për këto katër shenja të zodiakut

09/02/2022 17:05

Ndonëse mund të jetë fundi i dimrit, mund të garantoni se do të ndjeni nxehtësinë më 14 shkurt.

Midis një hënë të plotë të ndezur nga pasioni dhe një radhitjeje të fuqishme midis planetëve të dashurisë dhe seksit, të gjitha shenjat e zodiakut do të kenë një shans për të shfaqur emocionet e tyre dhe për të përqafuar fillime të reja në marrëdhënie.

Megjithatë, nëse jeni një nga shenjat e zodiakut, Dita e Shën Valentinit 2022 dhe hëna e plotë do të ndikojë më shumë, atëherë do të jetë një marrëveshje edhe më e madhe. Përgatituni për ndjenja, flirte dhe disa fillime të reja.

Ndërkohë, ka disa përplasje të mëdha që po ndodhin midis planetëve të dashurisë rezidente të astrologjisë dhe seksit, të cilat do të sjellin cikle të reja kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, pasionet dhe më shumë.

Planeti romantik Venusi dhe planeti i seksit – Marsi, do të rreshtohen në territorin e shenjës së tokës pragmatike të Bricjapit , i cili fton të gjitha shenjat e zodiakut të rivendosin jetën e tyre të dashurisë në favor të më shumë stabilitetit, jetëgjatësisë dhe ndjeshmërisë. Planeti i komunikimit Mërkuri gjithashtu do të përfundojë qëndrimin e tij në Bricjap në ditën e Shën Valentinit dhe do të godasë një pikë të ndjeshme të njohur si shkalla anaretike në astrologji . Kjo mund të krijojë një ndjenjë urgjence për të shprehur mendimet tona ose për të ndarë sekretet me të dashuruarit tanë.

Midis rritjes deri në hënën e plotë të shkurtit dhe lidhjes me avull Venusi/Marsi, astrologjia e Ditës së Shën Valentinit është vendosur të jetë plot emocione – veçanërisht nëse aktivizon pjesë të caktuara të grafikut tuaj të lindjes. Lexoni për të zbuluar nëse shenja juaj e horoskopit do të jetë një nga më të prekurat:

Dashi

Luani

Bricjapi

Ujori

Top Channel