Aktorja legjendare për Marlon Brando: Ishte një djalë i keq që abuzoi me mua

06/02/2022 03:46

Aktorja Rita Moreno ka folur për marrëdhënien e saj me aktorin Marlon Brando dhe ka pohuar se ai e ngacmonte për shumë vite. Aktorja ishte e ftuar në serialin “Actors on Actors” të Variety, ku foli me aktoren Jessica Chastain dhe komentoi marrëdhënien e saj me aktorin e njohur.

“Në fund të fundit, ishte emocionuese të ishe me Marlon. Oh, Zoti im, ishte emocionuese. Ai ishte i jashtëzakonshëm në shumë e shumë mënyra, por ai ishte një djalë i keq. Ai ishte një djalë i keq kur ishte fjala për gratë. Unë isha atëherë një person shumë ndryshe. Unë i kisha të gjitha karakteristikat e një tapeti”, tha ajo.

Ajo tha se Marlon shpesh e gënjeu gjatë lidhjes, por ajo e njihte aq mirë sa e dinte gjithmonë kur ai nuk thoshte të vërtetën. Sa herë që ai gënjente, unë e shikoja dhe i thosha: “Marlon, më shiko mua”. “Dhe ai do të fillonte të qeshte në atë mënyrë të vetëkënaqur. Unë mund ta lexoja atë si një libër, dhe kjo është arsyeja pse ai më donte, dhe kjo është arsyeja pse ai më ngacmonte në shumë mënyra,” tha Moreno.

Aktorët u takuan në xhirimet e një filmi biografik për Napoleon Désirée nga viti 1954, kur Rita ishte vetëm 22-vjeç dhe kishte qenë në një lidhje për tetë vjet. Megjithatë, marrëdhënia u bë aq e keqe sa Moreno u përpoq t’i jepte fund jetës, me shpresën për të hequr qafe trishtimin që mbante brenda vetes.

“U përpoqa t’i jap fund jetës me pilula në shtëpinë e tij. Kështu u përpoqa ta bëja. Nuk e kuptova që po ta vrisja këtë Ritën patetike, të trishtuar, të nëpërkëmbur, pjesa tjetër e Ritës që vjen me të do të shkonte. Duket se nuk e kuptoj vërtet, por kjo ishte një përpjekje”, tha aktorja. Pas ndarjes me aktorin, Rita u martua me Leonard Gordon me të cilin pati një vajzë, Fernando. Por vite më vonë, ajo u ribashkua me Marlon në xhirimet e “The Night The Next Day” dhe ai donte të rinovonte marrëdhënien e tyre.

“Interesante është se ai donte t’ia niste përsëri. Unë isha e martuar tani. Kisha një fëmijë të mrekullueshëm, Fernando. Ai ishte gati të niste përsëri. Unë nuk e doja këtë. Por ai e bëri. Ai humbi shumë nga vetja, mendoj, një pjesë e mirë e tij, Marlon i mirë, të cilin Rita e donte. Ishte shumë e komplikuar. Vërtet, e ndërlikuar”, përfundoi aktorja.

Top Channel