Festivalin e 60-të të këngës në RTSH e fitoi këngëtarja Ronela me këngën “Sekret”.

Në vendin e dytë u pozicionua Alban Ramosaj me këngën “Theje” dhe vendin e tretë shkoi për dy artistët Eldis Arrnjeti dhe Rezarta Smaja me këngët “Refuzoj” dhe “E jemja nuse”.

Pas përmbylljes së festivalit, Ronela Hajati me “Sekretin” e saj do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision Song Content që zhvillohet në Torino të Italisë në 2022.

FOTO GALERI
2/10

Top Channel