I gjithë prodhimi kalbet në tokë/ Fermeri në Patos: Magazina ma ktheu mbrapsht domaten

17/12/2021 13:49

Një fermer në Patos thotë se i gjithë prodhimi që ka nxjerrë nga serra me domate po kalbet në tokë pasi magazina ku e shet nuk e ka pranuar.

“Janë rreth 60 ton domate, është dëm shumë i madh. Nuk mund të punoj më. Magazina na e ktheu pa dhënë asnjë arsye”, shkruan fermeri në “Ti Raporton”.

Dëme në të mbjellat këtë sezon shkaktuan dhe përmbytjet që përfshinë Fierin dhe Vlorën. Tokat bujqësore qëndruan disa ditë nën ujë, duke prishur apo dëmtuar rëndë prodhimin.

Top Channel