Dy makina përplasen në Krujë/ Familjari afrohet të ndihmojë të plagosurin, goditet nga një tjetër mjet

11/11/2021 22:51
Foto ilustruese

Një aksident, ku janë përfshirë dy automjete dhe një këmbësor ka ndodhur këtë mbrëmje, në aksin rrugor Ura Gjoles-Fushë Krujë.

Mjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin G. X., është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin  F. K.  Policia njofton se familjari i njërit prej mjeteve të aksidentuar ka tentuar të afrohet në vendngjarje dhe është goditur nga një tjetër mjet, me drejtues shtetasin Gj.U.

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar këmbësori shtetasi R. Z., dhe pasagjerja që ndodhej në mjetin tip “Benz”, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Top Channel