“A flasim për burrat”/ Shfaqet komedia në teatrin e Durrësit

05/11/2021 12:32

Tri shoqe, tri gra, secila me karakterin e saj të veçantë dhe qasjen e ndryshme në marrëdhënien me burrat.

Teatri “Aleksandër Moisiu” i Durrësit ka çelur dyert mbrëmjen e kaluar për komedinë “A flasim për burrat” me regji të Andeta Radit. Një shfaqje argëtuese mbi fuqinë dhe brishtësinë femërore ku burrat vetëm fizikisht nuk janë protagonistë, pasi çdo situatë dhe bisedë sillet rreth tyre, fuqisë mashkullore dhe gjetjes së burrit ideal.

E konceptuar si një komedi situatash që fton për reflektim dhe për të kuptuar më mirë njëri-tjetrin , aktoret Rozana Radi, Blerta Belliu dhe Lola Meta u duartrokitën edhe për ndërveprimin me spektatorët në sallë që solli mjaft të qeshura.

Komedia, që spikat edhe për përzgjedhjen muzikore në funksion të së tërës, do të vijojë të shfaqet edhe në fundjavë për artdashësit durrsakë.

Top Channel