Aksi Lezhë-Shkodër është përgjakur sërish. Në këtë aks në orët e para të mëngjesit janë përplasur me njëri-tjetrin.

Mësohet 2 persona janë dërguar me urgjencë në spital, ku njëri prej tyre ka ndërruar jetë. Policia ka njoftuar se ka ndërruar jetë shtetasi Zyhdi Meti ndërsa ndodhet në spitalin e Traumës shtetasi me iniciale V.T.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të Dajçit ka bllokuar rrugën. Policia dhe zjarrfikësja kanë shkuar në vendngjarje.

Njoftimi i policisë:

Në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Dajçit “, automjeti me drejtues shtetasin Z.M.,është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin V.T., ku si pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit shtetasi Z.M., dhe ka marrë dëmtime e dërguar në spitalin e Traumës, Tiranë drejtuesi i mjetit tjetër shtetasi V.T.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

 

Lexoni edhe: Foto dhe video/ U përplasen kokë më kokë, pamjet nga aksidenti i frikshëm në aksin Lezhë-Shkodër

 

 

FOTO GALERI
1/10

Top Channel