​Numërohen 100% e votave në Gjilan, Alban Hyseni para Lutfi Hazirit

18/10/2021 22:08

KQZ ka numëruar votat në të gjitha 126 vendvotimet dhe qendrat zgjedhore në Gjilan për zgjedhjet komunale.

Garë e ngushtë në raundin e parë u zhvillua nga Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Alban Hyseni ka marrë 44.43 për qind ose 18.550 vota, ndërsa Lutfi Haziri, kryetari aktual, ka 43.81 për qind ose 18.289 vota.

Të dy këta do të jenë pjesë e garës së balotazhit më 14 nëntor, kur edhe do të përcaktohet udhëheqësi i ri komunal.

Leonora Morina-Bunjaku nga PDK u rendit e treta me 8.24 për qind, Nazim Gagica nga AAK i katërti me 2.45 për qind, Gani Neziri 0.59 për qind dhe Lulzim Bexheti 0.48 për qind.

Top Channel