Oficeri i Krimeve në Komisariatin e Lezhës është vrarë me armë zjarri në Ishull Lezhë. Polici që ka humbur jetën edhe Saimir Hoxha, 44 vjeç, ndërsa autor i ngjarjes dyshohet se është Selim (Aldo) Rama, 21 vjeç, nga Elbasani.

Rreth orës 10:30 u qëllua me armë zjarri në drejtim të grupit të kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur forcat speciale Renea, grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

“Autori i dyshuar është shtetasi Aldo Rama, 21 vjeç, i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta, i cili është larguar me automjet nga vendngjarja. Vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tij”, njofton policia.

Grupi i posaçëm hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të kësaj ngjarjeje kriminale.

Lexo edhe:

Emri+Foto/ U qëllua për vdekje, ja kush është oficeri i krimeve që kishte dalë për kontroll të bimëve narkotike

Top Channel