Lajmi i fundit
Ministria e Turizmit bën bilanci i sezonit turistik veror: 8.3 milion vizitorë nga janari në shtator, tetori vijon të jetë në 70% i prenotuar
Ministrja Kumbaro: Bizneset sot janë ndotësit më të mëdhenj të mjedisit. Bashkitë të monitorojnë territorin

Gazetari Dhimitër Gjoka nderohet me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”

27/09/2021 15:46

Gazetari, regjisori dhe moderatori i njohur Dhimitër Gjoka është nderuar me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” nga presidenti Ilir Meta.

Për vite me radhë, Dhimitër Gjoka ka qenë spiker i lajmeve në ekranin e Top Channel. Gazetari konsiderohet si një personalitet dhe figurë shumë e dashur e ekraneve tona prej dekadash.

Gjoka ka një karrierë të gjatë dhe të shkëlqyer, ka kontribuar në fushën e medias, është autor i dhjetëra skenare filmash, programesh dhe dokumentarësh, është referim për brezat e rinj, që synojnë suksesin në fushën e televizionit.

Presidenti Ilir Meta thotë se është i lumtur që i propozuan vlerësimin për të nderuar Dhimitër Gjokën me Titullin e lartë dhe të merituar “Mjeshtër i Madh”.

FOTO GALERI
1/2

Top Channel