Ermal Meta, koncert në Tiranë/ Më 17 shtator do interpretojë në stadiumin Air Albania

13/09/2021 20:14

Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta do të mbajë më 17 shtator një koncert në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Ky do jetë koncerti i parë që organizohet në stadiumin e ri në kryeqytet.

Një koncert i organizuar nga Ambasada Italiane, Federata Shqiptare e Futbollit dhe Bashkia Tiranë. Artisti rrëfen për Top Channel emocionet e para koncertit.

Ermal përshëndetje!

Përshëndetje

Më vjen mirë që shihemi edhe pse online, por së shpejti ballë për ballë, më 17 shtator, në koncertin që ju e keni lajmëruar në stadiumin Air Albania. Si ndiheni?

Ndihem shumë mirë. Jam shumë I emocionuar dhe mezi po pres. Është gjithmonë një emocion i veçantë kur bëj koncerte në Shqipëri.

Ç’mund të kemi detaje nga koncerti?

Të gjitha këngët që publiku I do të jenë të gjitha. Do jenë dy orë koncert që përfshin 25 këngë. Para koncertit do të jetë një hapje e shfaqjes me ElhaidaDanin. Po përgatis edhe një surprizë të vogël, por është më mirë mos ta them që tani.

Jemi në 30 vjetorin e eksodit, që në të shumtën e herës është pasuar me histori suksesi, një ndër to patjetër jeni dhe ju..

Shqipëria për fat të keq ka pasur vuajtje jashtëzakonisht të mëdha por para 30 vitesh shqiptarët ngritën kokën dhe  thanë mjaft. Fillimi ynë para 30 vitesh ka qenë shumë I vështirë, por besoj se shqiptarët ja dolën mbanë. Besoj se jemi ende larg nga realizimi I plotë si shtet, por kemi bërë shumë rrugë në këto 30 vjet dhe unë e ndiej veten shumë krenar.

Koncerti do të jetë falas për publikun, le ta ftojmë atë së bashku duke I treguar mënyrën se si mund të marrë pjesë?

Koncerti është falas, mjafton vetëm të regjistrohesh në webside për të prenotuar vendin, është gjë shumë e thjeshtë, kështu që për pak minuta mund të prenotoni vendin tuaj.

Të falënderoj, suksese dhe të mirëpresim në Shqipëri.

Faleminderit juve!

Top Channel