Aksident në aksin Lezhë-Milot, motori ‘përfundon’ poshtë makinës, shpëton për mrekulli shoferi

10/09/2021 18:02

Një aksident është shënuar pasditen e sotme në aksin rrugor Lezhë-Milot.

Një automjet është përplasur me një motoçikletë dhe për pasojë ka marrë dëmtime drejtuesi i motoçikletës, i cili u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Siç mund të shihet nga pamjet e siguruara nga Top Channel motori ka përfunduar ‘poshtë’ automjetit.

Si pasojë e këtij aksidenti një radhë kilometrike me makina është krijuar në aksin Lezhë-Milot.

“Rreth orës 17:15 , në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Markatomaj, automjeti tip” Pegeot” me drejtues shtetasin L.H., banues në Gjermani është përplasur me motoçikletën me drejtues shtetasin F.P., i cili ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë, pa probleme për jetën. Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Top Channel