Angli/ Shqiptari kthen ish-godinën e bankës në shtëpi bari

17/08/2021 22:33

Një degë banke e Barclays Bank në Sawbridgeëorth, që nuk përdorej më, përdorej si fabrikë kanabisi.

Policia u thirr në zonë, pasi një burrë në çatinë e ndërtesës në Knight Street alarmoi zonën. Oficerët arrestuan një 32-vjeçar shqiptar. “I dyshuari u gjet jashtë papafingo në një parvaz jashtë ndërtesës. Ai u arrestua dhe aktualisht po intervistohet”, tha një zëdhënës policie.

Pasi ekspertët hynë në godinë, zbuluan dhoma të shumta, të përshtatura për rritjen e kanabisit. Policia gjeti bimë të shumta kanabisi në faza të ndryshme të rritjes.

Dega e bankës u mbyll në tetor të vitit 2018, pas reduktimit të transaksioneve që kryheshin aty.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel