Ngjarje tronditëse në Florida/ Fëmija vret nënën me armë në kokë

13/08/2021 13:56

Një grua nga Florida u qëllua për vdekje nga fëmija i saj, ndërsa ishte në bisedë pune me kolegët e saj në Zoom.

Sipas medieve të huaja, gjithçka ndodhi kur gjatë këtij takimi ‘online’, u dëgjua papritmas një zhurmë e madhe dhe Shamaya Lynn, 21 vjeç u rrëzua ndërsa fëmija qëndronte pas.

Njëri nga personat që po merrte pjesë na takim telefonoi emergjencën.

Ajo u gjet më vonë e vdekur nga një plagë me armë zjarri në kokë.

“Hetuesit përcaktuan se plagosja ishte shkaktuar nga një fëmijë, që gjeti një pistoletë të ngarkuar, e cila nuk ishte ruajtur mirë nga një i rritur në apartament”, sipas policisë.

Sipas raporteve paraprake, arma i përkiste babait të vogëlushit.

Top Channel