Një tërmet me fuqi prej 5,2 ballë është regjistruar në afërsi të qytetit Rajanpura në Pakistan.

Qendra pakistaneze për seizmologji bëri të ditur se tërmeti, me epiqendër prej 37 kilometra në verilindje të Rajanpura, u regjistrua 39 kilometra nën tokë.

Mediat lokale raportuan se tërmeti u ndje gjithashtu në zonën e Dera Gazi Han, Dayala dhe Zahir Pir.

Nuk ka ende informacion në lidhje me viktimat e mundshme njerëzore ose dëmet materiale.

Top Channel