Të shtëna me armë në Washington/ Ndërron jetë 6-vjeçarja, 5 të plagosur

17/07/2021 16:23
Foto ilustruese

Një vajzë gjashtë-vjeçare u vra dhe pesë persona u plagosën nga disa të shtëna me armë në Uashington.

Incidenti ndodhi të premten në mbrëmje në pjesën juglindore të qytetit.

Sipas The New York Times, vajza fillimisht u plagos dhe u dërgua në spital, ku më vonë edhe ndërroi jetë.

Tre burra dhe dy gra u plagosën, por ata nuk janë në rrezik për jetën.

Deri më tani, askush nuk është arrestuar në lidhje me çështjen gjersa hetimet vijojnë.

 

Top Channel