Pasi solli trofeun në Romë, futbollisti Italian martohet me modelen (Foto nga ceremonia)

16/07/2021 14:42

Festat për futbollistin italian Marco Verratti, vazhdojnë njëra pas tjetrës.

Pasi skuadra italiane triumfoi në “Euro 2020”, futbollistët u mirëpritën me entuziazëm në Itali.
Ndërsa, disa ditë më vonë, Verratti u kurorëzua me modelen Jessica Aidi.

Ata u martuan në një ceremoni luksoze në Paris, të rrethuar nga familja dhe miqtë e tyre. Aidi u shfaq me një kostum të bardhë me dantellë plot elegancë, në vend të fustanit klasik të dasmës.

29-vjeçarja u pa për herë të parë me babanë e dy fëmijëve, Verratti, 28 vjeç, në Grand Prix të Monakos në vitin 2019, vetëm disa muaj pasi futbollisti i PSG-së njoftoi divorcin e tij nga gruaja Laura Zazzara.

Në ceremoni ishin dhe dy fëmijët e Verrattit, Tomasso dhe Andrea.
Çifti u deklaruan për herë të parë publikisht në tetor të vitit 2019, kur ata u ulën së bashku në rreshtin e parë gjatë një shfaqje të modës në Javën e Modës në Paris.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel