Moti në javën në vijim do të jetë kryesisht i kthjellët dhe i nxehtë me rrebeshe të izoluara të hënën

Ditët më të nxehta të këtij mes korriku do të jenë e mërkura dhe e enjtja ku maksimumi i temperaturave do të jenë mbi 38°C.

Pas këtyre temperaturave të larta, fundjava do të freskojë motin dhe do risjellë rrebeshet.

Temperaturat nga e marta deri të enjten do të rriten., ndërsa e premtja dhe kryesisht fundjava freskojnë motin në vend.

Top Channel