‘Peshku qelbet nga koka’, Basha pas takimit të Ramës me kryebashkiakët: Regjim është i korruptuar deri në palcë!

10/07/2021 08:58

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me kryebashkiakët e vendit ditën e djeshme.

Në një postim në rrjetet sociale, kryedemokrati Basha shkruan se qytetarët e dinë “që Rama në qeveri është më i dëmshëm se “Ramët” e emëruar prej tij në bashkitë e vendit”.

Teksa kujton shprehjen se “peshku qelbet nga koka”, Basha thotë se ajo që është e qartë për qytetarët ëshë se “ky regjim është i korruptuar deri në palcë”.

Postimi i Bashës:

Shqiptarët e dinë që Rama në qeveri është më i dëmshëm se “Ramët” e emëruar prej tij në bashkitë e vendit. Dy gjëra janë të qarta, së pari që ky regjim është i korruptuar deri në palcë dhe së dyti që PESHKU QELBET NGA KOKA

Top Channel