Zjarri pushton Greqinë/ 40 zjarrfikës dhe 4 helikopterë në luftë me flakët (Pamjet)

09/07/2021 20:29

Flakët kanë pushtuar disa rajone në Greqi duke u kthyer në një problem serioz.

Së fundmi zjarri ka përfshirë një sipërfaqe toke në Anavyssos në Greqi.

Për të bërë të mundur shuarjen e flakëve, u mobilizuan 40 zjarrfikës, 12 automjete, 4 helikopterë, 2 avionë

Autoritet gjithashtu dhanë urdhër për një evakuim paraprak të qytetareve në zonat e vend banuara në Katafygi , pasi zjarri ishte shumë afër tyre, ndërsa erërat e forta përhapin më shpejt flakët.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel