Vajza e Michael Jackson: Unë jetoj në paranojë, kam halucinacione

16/06/2021 03:46

Si fëmijë, Paris Jackson mbante një maskë kur ishte në publik me babanë e saj, super yllin e muzikës Michael Jackson, por fshehja e fytyrës nuk e ndihmoi ta mbronte nga sytë kureshtarë të paparacëve.

Tani 23-vjeçarja thotë se beson se ajo ka një “çrregullim tipik të stresit post-traumatik”, sipas NBC News. “Unë kam halucinacione. Ndonjëherë përjetoj tinguj të zakonshëm duke klikuar në kamera. Është paranojë serioze dhe unë shkova në terapi për shkak të kësaj”, tha Paris Jackson.

“Për shembull, unë dëgjoj një qese të plehrave që shushurima dhe filloj të më kap paniku,” shtoi ajo. Paris ka rifituar kontrollin e jetës së saj në disa aspekte, megjithatë, ajo zbuloi se po i detyron njerëzit të nënshkruajnë një marrëveshje mos-zbulimi përpara se të hyjnë në shtëpinë e saj.

Megjithëse Paris Jackson pëlqen privatësinë e saj, ajo është e hapur për marrëdhëniet e saj romantike dhe eksploron seksualitetin e saj. Paris më parë foli për rritjen e saj jo konvencionale në emisionin “No Filter” me Naomi Campbell. Ajo kujtoi udhëtimet nëpër botë me babanë e saj kur ai shkonte në turne koncertesh dhe vuri re se ajo nuk dinte si të ndihej për fëmijërinë e saj.

“Ishte e vështirë. Një bekim dhe një privilegj që isha në gjendje të përjetoja kaq shumë në rininë time. Dhe babai im ishte me të vërtetë i mirë për të qenë i kulturuar, i arsimuar dhe jo vetëm duke na treguar magjepsje, si një hotel me pesë yje. Kështu që i pamë të gjitha”, tha ajo.

FOTO GALERI
2/5

Top Channel