FOTOT/ 46-vjeçari futet me sëpatë dhe terrorizon punonjësit e zyrës së Taksave/ Zbardhet dëshmia e personave të plagosur: Duart i rrëshqisnin nga gjaku!

11/06/2021 14:51

Autori i sulmit në Kozan të Greqisë, i cili me një sëpatë u fut në zyrën e Taksave, korrikun e vitit 2020, ka dalë sot para Gjykatës.

Dëshmitë e personave që ranë pre e sulmit të tyre janë tronditëse. Një punonjëse e Zyrës së Taksave, i cili mori goditje të shumëfishta nga autori me sëpatë dhe rezistoi fuqishëm, derisa autori u kap nga drejtori, tregoi përjetimet e saj në lidhje me atë ditë të tmerrshme.

“Autori më kapi në korridor. Në momentin që ai më goditi mendova se nuk do t’i shihja më fëmijët e mi dhe u bëra një kafshë. Fillova ta shkelmoja. Po të mos kisha luftuar, nuk do të isha këtu sot. Menaxheri erdhi dhe më tha të ngrihem dhe të largohem.

Ambulanca erdhi dhe më mori. Goditja e parë ishte në shpinë, pastaj në kokë, pastaj u ktheva dhe i kapa sëpatën. Nuk e kisha parë kurrë autorin e krimit, ai nuk ishte taksapagues në Zyrën e Taksave Kozani.

Në spitalin e Selanikut më thanë se ata kurrë nuk kanë parë një lloj rrahje si në mesjetë. Fëmija im nuk më foli, ai ishte i zemëruar, sepse unë e gënjeva atë dhe ai pa të gjitha në televizor. Ai është nën mbikëqyrje psikiatrike”, tha gruaja e sulmuar.

Veçanërisht e ngazëllyer është Dora Pliatsidou , mbledhësi i taksave, që humbi njërin sy nga sulmi. Ajo dëshmoi në gjykatë se “e dëgjova atë duke thënë se unë jam i çmendur. Mbaj mend erën e gjakut dhe duart më rrëshqisnin nga gjaku “.

Ndërsa në fjalën e tij para trupi gjykues, autori 46-vjeçar i sulmit tha për personin e parë që kishte sulmuar se kishte vendosur të ndalej dhe të mos e godiste me tej, pasi: “Unë pashë vendosmërinë e saj për të jetuar dhe atje u ndalova”.

FOTO GALERI
2/15

Top Channel