Shkolla e rindërtuar “Gjon Luka” në Luz/ Rama: Më e madhe dhe më e bukur se ajo që prishi tërmeti!

06/06/2021 16:44

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje të shkollës ‘Gjon Luka’ në Krujë, e cila është gati për të pritur nxënësit në vitin e ri shkollor.

Në një postim në facebook, Rama shkruan se shkolla ‘Gjon Luka’ rilindi më e madhe, më e fortë, më e bukur se ajo që prishi tërmeti.

Postimi i plotë:

Marshallah

Rilindi edhe Shkolla 9-vjeçare e Luzit, “Gjon Luka”, më e madhe, më e fortë, më e bukur se ajo që prishi tërmeti

#ShqipëriaeArdhmjaJonë

#SkaKohëPërPushim

Top Channel