Lajmi i fundit
Ministria e Turizmit bën bilanci i sezonit turistik veror: 8.3 milion vizitorë nga janari në shtator, tetori vijon të jetë në 70% i prenotuar
Ministrja Kumbaro: Bizneset sot janë ndotësit më të mëdhenj të mjedisit. Bashkitë të monitorojnë territorin

Edhe pse temperaturat nuk janë të përshtatshme për të bërë plazh, të shumtë janë qytetarë që këtë të dielë kanë shfrytëzuat ditën e pushimit për tu drejtuar Gadishullit te Karaburunit.

Por nuk kanë munguar dhe të huajt që kanë ardhur nga Ukraina, siç janë ky grupi i femrave që ndihen shumë mirë për atë që ofron bukuria e ujit dhe gjireve te Karaburunit.

Top Channel