Fitoi 26 milion dollarë në lotari, humb biletën në lavanderi

14/05/2021 17:05

Një grua që pretendon të ketë blerë biletën fituese në një short të Lotarisë në Kaliforni prej 26 milion dollarë thotë se e la atë në xhepin e pantallonave dhe e shkatërroi atë në lavanderi, raportojnë mediat amerikane.

Bileta fituese SuperLotto Plus u shit në një dyqan në periferi të Los Angeles të Norwalk në nëntor.

Gruaja, thuhet se u kap nga kamerat duke blerë një biletë në dyqan në atë kohë.

Por afati i caktuar për të kërkuar çmimin kaloi të enjten.

Një anëtar i stafit në dyqanin në Norwalk, Esperanza Hernandez, tha se një grua e kishte vizituar të Mërkurën duke pretenduar se ajo ishte fituesja, por se e kishte humbur biletën.

Top Channel