Hyri në festë dhe vrau 6 persona, shkaku i aktit ekstrem dyshohet “se nuk ishte i ftuar”

12/05/2021 16:21
Familjarët e viktimave

Një person i armatosur hyri në një festë, në Kolorado, ku la të vrarë 6 pjesëmarrës dhe në fund veten, 2 ditë më parë.

Zyrtarët e Kolorados thonë autori ishte i mërzitur që nuk e kishin ftuar, raporton BBC.
Policia thotë se 28-vjeçari, Teodoro Macias, qëlloi për vdekje të dashurën e tij, Sandra Ibarra-Perez, 28 vjeç dhe pesë të afërm para se t’i drejtonte armën vetes.

Sulmi ndodhi në Parkun Canterbury Mobile Home në Kolorado, të dielën. Festa ishte për tre të afërm, dy prej të cilëve vdiqën.

Sulmi erdhi më pak se dy muaj pas një të shtëne masive që la 11 të vdekur në një dyqan ushqimesh në një dyqan ushqimesh në qytetin Boulder të Kolorados në veri-qendrore.

Top Channel