Gjendet trupi i pajetë i ish-sulmuesit anglez pas katër ditësh kërkimesh

09/05/2021 22:22

Trupi i ish-sulmuesit të Halifax dhe Chorley, James Dean është gjetur pas një kërkimi të gjatë që zgjati katër ditë, ka konfirmuar Policia e Lancashire.

Lojtari 35-vjeçar u zhduk në zonën Oswaldtwistle, e cila është në jug-lindje të Blackburn, natën e së mërkurës.

Komuniteti lokal u bashkua për të kërkuar ish-sulmuesin dhe një trup që i përshtatet profilit të tij u gjet të dielën pasdite.

Një deklaratë e lëshuar nga Policia e Lancashire thotë: “Policia që kërkon një burrë të zhdukur ka gjetur me të vërtetë një trup”.

“James Dean u pa për herë të fundit në zonën Orchard Drive të Oswaldtwistle rreth mesnatës të së mërkurës (5 maj)”.

“Pas hetimeve të gjera të policisë, një trup u gjet në zonën e Rrugës së Mullirit të Moskës rreth orës 2:25 pasdite sot (e diel, 9 maj)”.

“Ndërsa trupi ende nuk është identifikuar zyrtarisht, ai besohet të jetë Z. Dean. Familja e tij është informuar dhe mendimet tona janë me ta në këtë kohë”.

“Vdekja nuk po trajtohet si e dyshimtë dhe një ekzaminim pas vdekjes do të zhvillohet në kohën e duhur.

“Ne do të dëshironim të falënderonim të gjithë ata që ndihmuan gjatë kërkimit të James”, thuhet në njoftimin e policisë lokale.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel