Forcat turke neutralizojnë 8 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

09/05/2021 20:47

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë njoftoi se 8 terroristë të PKK-së u neutralizuan në rajonin Gara në veri të Irakut.

Në deklaratën e ministrisë thuhet se në rajonin Gara në veri të Irakut u përcaktuan 8 anëtarët terroristë të PKK-së të cilët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror.

Më tej theksohet se terroristët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror që u zhvillua si rezultat i punës së koordinuar mes Forcave të Armatosura të Turqisë (TSK) dhe Agjencisë Kombëtare Turke të Inteligjencës (MIT).

Top Channel