Bomba në shkollën e femrave/ 68 të vdekur dhe 165 të plagosur

09/05/2021 18:17

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në një shkollë vajzash në Kabul të Afganistanit ku të paktën 68 persona ndërruan jetë, ndërsa 165 të tjerë mbetën të plagosur.

Studentet femra ishin duke dalë nga shkolla kur sulmi i tmerrshëm u mori jetën.

Kujtojmë se Kabul ka qenë në gatishmëri që nga muaji prilli, kur qeveria amerikane njoftoi planet për tërheqjen e të gjithë trupave amerikane deri më 11 shtator. Zyrtarët afganë kanë dhënë alarmin që nga ajo kohë, duke argumentuar se talebanët kanë shtuar sulmet në të gjithë vendin.

Top Channel