“Basha dhe Rama po negociojnë”/ Arben Imami: Vrima e miut 500 grosh nëse bën koalicion me PS

06/05/2021 15:15

Humbja e zgjedhjeve nuk është arsyeja e vetme që ka bërë bashkë funksionarë dhe ish funksionarë të Partisë Demoraktike.
Arben Imami foli një skenar bashkëqeverisje mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.

Beteja me Lulzim Bashën sapo ka nisur! Si hap i parë kërkohet dorëheqja e kreut të PD-së.

Në mungesë të largimit të vullnetshëm të lidershipit demokrat kryetari i këshillit kombëtar la të kuptohet se hap dytë do të jetë mbledhja e firmave për shkarkimin e Lulzim Bashës.

Grupi antiBasha nuk përjashton as protestat. Edhe pse kërkohet rikthimi it ë përjashturëve Arben Imami la të kuptohet se pjesë e lëvizjes për PD nuk janë Jozefina Topalli dhe Astrit Patozi.

Top Channel