Përfundon numërimi në njësinë nr 5! PS fiton me 20 mijë e 230 vota dhe nis festën

28/04/2021 00:28

Ka përfunduar numërimi i votave në njësinë nr 5 në Tiranë, e cila ishte edhe njësia e fundit ku po numërohej.

Në këtë njësi ka fituar Partia Socialiste me 20 mijë e 230 vota e ndjekur nga Partia Demokratike me 13 mijë e 225 vota. PS ka 7005 vota më shumë se PD.

Ndërkohë Lëvizja Socialiste në këtë njësi ka marrë 2 mijë e 545 vota. Në këtë zonë pas numërimit, mbështetës të PS kanë nisur festën. Pandeli Majko është kandidat nga PS në njësinë nr 5 në Tiranë.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel