Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca ka mbërritur në ambientet e KQZ, ku prite të zhvillojë një takim me kreun Ilirjan Celibashi dhe ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim.

Ky takim vjen 4 ditë para zgjedhjeve të 25 prillit dhe ngjarjes së rëndë të ndodhur një ditë më parë në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani, i cili së fundmi i ishte bashkuar PS-së.

 

Top Channel