Ekonomi: PS mban premtimet. Takimet elektorale të kandidatëve të PS në zonën e Krujës

20/04/2021 15:19

Ndërsa 25 prilli afrohet gjithnjë e më shumë kryesuesja e listës së kandidatëve socialistë në qarkun e Durrësit, Milva Ekonomi, kërkoi votëbesimin për një mandat të tretë për PS.

Ekonomi tha se PS dhe Edi Rama e mbajnë fjalën teksa përmendi dy investime, si ai për ndërtimin e Aeroportit të Kukësit dhe spitalin e Fierit.

Në këto takime, Ekonomi shoqërohej nga kandidati socialist për këtë qark, Rrahman Rraja, ish deputetja e zonës Eglantina Gjermeni dhe kryetari i bashksië së Krujës, Artur Bushi.

Top Channel