“O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, Rama publikon foton nga Aeroporti i Kukësit

11/04/2021 08:10

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të dielë me një foto nga Aeroporti i Kukësit, i cili do të quhet Aeroporti Ndërkombëtar Zayed-Flatrat e Veriut.

Krahas fotos, Rama u drejtohet djemve të Kukësit që janë në Londër  të bëhen gati pasi do të vijnë në Shqipëri për çështje ditësh dhe se nuk bëhet më fjalë për punë muajsh.

“O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, shkruan Rama krahas fotos.

Sipas informacioneve, fluturimi i parë me Air Albania drejt Londrës nga ky aeroport do të bëhet më 18 prill.

Top Channel