Shqiptarët nuk njohin pandemi, marrin apartamentin me qira dhe organizojnë festë në ishullin grek

30/03/2021 16:38

Një festë e organizuar në ishullin Kos ka vënë menjëherë në lëvizje policinë greke.

Autoritetet zbuluan se një 20-vjeçar shqiptar kishte marrë një apartament me qira dhe organizoi një festë së bashku me 7 bashkatdhetarë të tjerë.

20-vjeçari u arrestua sot në orët e para të mëngjesit dhe akuzohet për shkelje të masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, raportojnë mediat greke.

Gjoba me vlerë 3,000 euro u vendos për 20-vjecar, ndërsa pjesa tjetër që morën pjesë në festë do të duhet të paguajnë një gjobë prej 300 euro.

Top Channel