Ditën e sotme u mbajt seanca e radhës parlamentare në Kuvend.

Shumica prej deputetëve janë shfaqur me maska mbrojtëse dhe shumë pak prej tyre si kanë respektuar masat anticovid.

Deputetet janë shfaqur me ngjyra vjeshtore dhe dimërore për shkak të uljes së temperaturave të ditëve të fundit.

Ngjyrat mbizotëruese të veshjeve ishin grija, bluja dhe kafja. Ndërsa deputetët u shfaqën me kostume në ngjyrat blu dhe të zezë.

Sot me rastin e 8 marsit, nënkryetarja e Kuvendit,  Vasilika Hysi bëri thirrje që figura e gruas të lartësohet në çdo pjesë të vendit dhe të respektohet nga ana e burrave.

FOTO GALERI
1/20

Top Channel