Rriten shifrat e të prekurve me COVID në Greqi, 30 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

19/01/2021 17:31

Në Greqi janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 566 persona dhe kanë humbur jetën 30 pacientë gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i infektimeve ka pësuar  rritje krahasuar me ditën e djeshme me pasi dje u regjistruan 320 raste të reja. Numri total i infektimeve ka shkuar në 149.462, ndërkohë që numri i viktimave është 5.518 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë vaksinimi ka nisur më datë 27 dhjetor, si në shumicën e vendeve evropiane me Pfizer.

 

Top Channel