Parlamenti në seancën e jashtëzakonshme ditën e sotme votoi pro për dy ministrat e rinj të kabinetit qeveritar, përkatësisht Olta Xhaçka si ministre e Jashtme dhe Niko Peleshi si ministër i Mbrojtjes.

Në seancë ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, i cili gjatë kohës që qëndronte  në vendin e tij i është ofruar deputeti Tom Doshi, duke biseduar me të.

Sapo është kryer votimi, deputetët janë shpërndarë ku është parë se shumica prej tyre mbajnë maska.

FOTO GALERI
1/28

Top Channel