Gjiri i Lalzit konsiderohet oazi i politikanëve, njerëzve me pushtet dhe bosëve të krimit. Një pjesë e madhe e vilave luksoze, janë ngritur mbi gjakun e ish-gjyqtarit Skerdilajd Konomi, i ekzekutuar në mënyrë makabre me tritol për konfliktet e pronave buzë Adriatikut.

Top Story zbuloi përmes dokumenteve ekskluzive grabitjen e rreth 3 mijë hektarëve tokë. Në dokumentar, u hodh më shumë dritë mbi autorët e dyshuar të dhunimit të investitorit libanezo-amerikan Fadi Mitri, dhe njerëzit që i uzurpuan tokën pasi e përzunë.

Emisioni i plotë:

Top Channel